• M.

TIRAMISU DLA CAŁEJ RODZINY!


Na moim instagramie (@marta.dietetyk) już od dawna wisi przepis na tiramisu w wersji fit, jednak zastanawiając się nad przygotowaniem deseru na miniony weekend, wpadłam na pomysł, aby tym razem wymyślić równie zdrową wersję dla całej rodziny! W odróżnieniu od poprzedniej wersji, ta jest bez odżywki białkowej, za to zawiera jajka i alkohol (ciiii!). Tak całkiem serio - w zdrowej diecie również jest miejsce na odrobinę alkoholu - tym bardziej, jeśli służy do wzbogacenia potrawy w niepowtarzalny aromat i smak :)Dobrze, aby deser poleżał kilka godzin w lodówce, dlatego miej to na uwadze i przygotuj go najlepiej dzień przed planowanym rozpieszczaniem słodkościami swoich najbliższych :)
TIRAMISU· BISZKOPTY 180G

· JAJA KURZE 2 SZTUKI

· RICOTTA 200G

· SKYR NATURALNY 300G

· ERYTRYTOL 150G

· KAKAO CIEMNE 20G

· PODWÓJNE ESPRESSO

· AMARETTO 2 KIELISZKI


Przygotowujemy espresso i po wystudzeniu mieszamy z amaretto. Sączymy nasze biszkopty i układamy je na dnie naczynia. Biszkopty obsypujemy równomiernie kakao (można użyć tutaj sitka). Żółtka oddzielamy od białek i ucieramy je z erytrytolem, następnie dodajemy ricottę i miksujemy na wysokich obrotach. Dodajemy skyry i ponownie miksujemy. Białka ubijamy na sztywną pianę (szczypta soli przyspieszy ten proces). Do masy z ricottą dodajemy białka i delikatnie mieszamy. Wylewamy część masy na biszkopty i powtarzamy cały proces jeszcze dwa razy. Wstawiamy do lodówki na co najmniej 4 godziny.MAKRO

(1 Z 8 PORCJI)184 KCAL

11 B

5 T

21 WW
Jeśli próbowałeś mojej poprzedniej wersji tiramisu, mogę Ci przyrzec, że ta jest o niebo lepsza! Moi bliscy wprost się nad nim rozpływali (tym bardziej, że mogli zjeść podwójną porcję :)). Przygotowując, nie zapomnij wstawić zdjęcia na IG (lub wysłać mi w prywatnej wiadomości) ,podzielić się ze mną swoją opinią i napisać, czy Twoi bliscy również się w nim zakochali :)!